Dijital İşyerim Akademi Blog Logo

Web site Nedir?

Web site, internete taşımak istediğiniz her şeyin dijitale açılan kapısıdır. Türkçede “internet sitesi” anlamına gelen web sitesi, günümüzde birçok kişinin internetteki yüzüdür. Web sitesi çeşitli araçlarla ziyaretçisine bilgi aktaran veya hizmet sunan doküman sayfasıdır. Bilgiye ve hizmete karşı ilk izlenimi oluşturur. Tanıtım, öğrenim, öğretim ve etkileşim gibi amaçlarla kurulur. Web sitelerinin kurulumu için öncelikle kendi özel alan adınız olmalıdır.

Sizi arayalım

İletişim bilgileriniz hiçbir koşulda başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır.

Dijital dünyanın hükmünü sürdürdüğü çağımızda hemen her firmanın bir web sitesi vardır. Bu sayede daha geniş kitlelere ulaşarak hedeflerini gerçekleştirmeyi başarırlar. İnsanlar istedikleri bilgiye tek tuş ile ulaşmanın kolaylığına alıştıkları için web siteleri ayrı bir önem kazanmıştır. Geleneksel yöntemlerle kendinizi ve firmanızı tanıtmak için gazetelere reklam vermek eskide kaldı. Oysa günümüzde orijinal ve başarılı bir web sitesi aracılığı ile hedef kitlenize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sizin kitlenize ulaşmak için çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Çünkü onlar kendi ihtiyaçları için çözüm yolu ararken sizi kolaylıkla keşfederler.

Web Sitesinin Avantajları Nelerdir?

  • Büyük kitlelere ulaşabilirsiniz
  • Kalıcı başarılar elde edebilirsiniz
  • Hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz
  • Geniş kitlelerin sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz
  • Kurumsal bir imaj sahibi olursunuz

Tüm bunlara sahip olabilmek için işin uzmanı kişilerden destek alabilirsiniz. Web sitenizi açmak veya var olan web sitenizi profesyonel kişilerle birlikte geliştirmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle siz de geleneksel yöntemleri bir kenara bırakıp, teknoloji çağına uyum sağlamış olursunuz.

Web Sitesi Elemanları

Web sitesi yalnızca dümdüz sayfalardan oluşan bir bütün değildir. Onu bütün yapan önemli ögeleri bulunmaktadır. Bunlar domain adı, hosting, tasarım ve içerik şeklindedir. Bunların hepsi ayrı ayrı önem taşımaktadır.

Domain adı, dijital ortamdaki web sitenizin adresidir. Türkçede “alan adı” olarak geçmektedir. Kişiler bu adres sayesinde sitenizi bulabilirler. Hosting ise web sitenizle ilgili tüm içeriklerinizin bir sunucuda aktif olarak depolanıp saklandığı bölmedir. Hosting sayesinde ziyaretçileriniz sitenize istedikleri zaman online erişebilirler. Hostinglerin; WordPress hosting, Paylaşımlı hosting, VPS Sanal Sunucu ve kiralık hosting şeklinde çeşitleri vardır.

Tasarımlar ise sitedeki logo, banner, kategori gibi kısımların nerede nasıl kullanılacağı belirlenerek kullanıcı deneyimine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Ayrıca web sitesindeki içeriğin ön plana çıkmasını, dikkat çekmesini sağlayarak estetik bir görünüm kazandırır.