Dijital İşyerim Akademi Blog Logo

Sponsorlu Reklam Nedir?

Sponsorlu reklam, öne çıkarmak istediğiniz ürün veya hizmeti kişilerin sosyal medyada vakit geçirirken görmelerini sağlar. Bu reklam Facebook ve Instagram tarzındaki sosyal medya mecralarında verilen bir reklam türüdür. Hedef kitlenizin sizi daha çabuk keşfetmesini sağlamak için belli bir bütçe karşılığı bu sosyal medya reklamlarını verebilirsiniz. Böylelikle sosyal medya mecralarındaki sağ ve sol sütunlarda veya hikâye (story) kısımlarında markanızın reklamını yayınlayabilirsiniz.

Sizi arayalım

İletişim bilgileriniz hiçbir koşulda başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır.

Sosyal medya reklamları sayesinde kişiler sizi daha hızlı bir şekilde fark edecek ve ürün veya hizmetiniz geniş bir kitleye ulaşabilecektir. Günümüzde sosyal medya reklamları dijital pazarlamaya farklı bir yön katmış, internet üzerinden yapılan pazarlama stratejilerini güçlendirmiştir. Milyarlarca insana bu sayede kolaylıkla markanızı tanıtma imkânı sunar.

Facebook Sponsorlu Reklam Verme

Facebook sponsorlu reklam verme ücretleri düşük maliyetli olduğu için avantaj sağlamaktadır. Bütçenizden çok fazla ayırmadan binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer reklam türlerinden farklı olarak kaç ziyaretçiye ulaştığının istatistiklerini de görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcı miktarının yoğunluğu ve günden güne artması vereceğiniz reklamın daha çok kişiye ulaşmasına da sebep olmaktadır.

Facebook sponsorlu reklam verdiğinizde, reklam üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Facebook size reklamınızı düzenleme/güncelleme fırsatı da sunmaktadır.

Vereceğiniz sosyal medya reklamını hazırlama aşamasında, hedef kitlenizin özelliklerini detaylı bir şekilde girmeniz size avantaj sağlar. Ziyaretçilerin yaşı ve cinsiyeti gibi faktörlerle daha odak bir kitle ulaşımı gerçekleşir. Aynı zamanda Facebook reklamlarının zamanlamasını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örnek olarak; saatlik/günlük/haftalık gibi sınıflandırarak zamanlama yapma olanağınız vardır.

Instagram Sponsorlu Reklamları Verme

Günümüzde Instagram kişilerin birden çok hesabının bulunduğu bir sosyal medya platformudur. Instagram sponsorlu reklamları vermek sosyal medya hesabınız için doğru bir tercih olacaktır. Kişiler kendi şahsi hesaplarından görmeseler dahi kullandıkları ek hesaplar sayesinde reklamınıza erişebilecektir.

Instagrama’a da tıpkı Facebook gibi düşük bir bütçe ödeyerek reklam verebilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenize kolaylıkla ulaşarak zengin bir ziyaretçi kitlesi oluşturabilirsiniz.

Instagram’da başarılı ve görünür olmak için çeşitli reklam kampanyaları uygulayabilirsiniz. Farklı reklam verme türleri ile birçok ayrıntısını ayarlama şansınız vardır. Reklamların ne sıklıkla, hangi kesime gösterileceği tarzında detay bilgileri ayarlayabilirsiniz.

Tüm bu avantajlara sahip olabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hedef kitlenize uygun kampanyalar ve reklamlar planlayarak geniş bir ziyaretçi/müşteri kitlesi oluşturmanıza destek sağlıyoruz. İşin uzmanı dinamik ekibimiz ile beraber siz de sosyal medya hesaplarınızı veya işletmenizi büyütebilirsiniz.